Protector XIX. - El Protector - 13-16.7.2022

PROTECTOR IV MINI

 

IMG 20220110 110358 XIMG 20220110 110358 XRok 2006, Mexiko, Ciudad Juárez

Situace je chaotická, země má vážný problém s korupcí, drogovými kartely, násilím a chudobou. Vláda a prezident země vyhlásili válku drogovým kartelům - byly zřízeny speciální oddělení Policia Federál a Policia Municipal s působištěm v Ciudad Juaréz. V naprosto rozkradeném městě, které do té doby zcela ovládly kartely Sinaloa a Los Zetas, se začíná vést tuhý boj o nastolení pořádku, zamezení násilí a zlepšení kvality života občanů města.
Tento přístup velmi silně podporovala americká vláda a Mexiko uděluje mandát pro plné působení amerických bezpečnostních složek DEA a CIA v zemi. Spekuluje se, že udělený mandát se vztahuje i na US SOF,  byť to nebylo oficiálně nepotvrzeno.
Americká administrativa začíná aktivně spolupracovat s mexickou vládou za účelem infiltrace kartelů a omezení pašování drog ze země (DEA) a zbraní ze Států do Mexika (CIA). Zároveň byly posíleny jednotky US Border Patrol (jak pravomocemi, tak počtem členů přítomných na hranici). Aktivní přístup USA má vysokou podporu v největším americkém státě Texas.
Přes veškerou snahu nasazených bezpečnostních složek obou severoamerických států došlo paradoxně k nárůstu násilí. To se citelně dotklo života obyčejných mexičanů, což vyvolalo vlnu sympatií s mocnými kartely, za jejichž vlády se lidé cítili bezpečněji.
Vývoj a zapojení USA nicméně stále naznačuje velkou změnu zaběhlých pořádků pro příští dekádu.
U moci je válečný prezident G.W. Bush a finanční možnosti jeho administrativy jsou s ohledem na probíhající Válku s Terorem neomezené.

800px DEA badge CiStock 913549340

Rok 2009, Mexiko, Ciudad Juárez

Tři roky trvající snaha mexických bezpečnostních složek za podpory silových složek Spojených států přináší krví zalité a hořké ovoce. Výsledky to ale slovy mexické vlády “přeci jsou”. V červnu 2009 se společným mexických a americkým silám podařilo zatknout vůdce dvou největších kartelů. Toto vítězství, tak dlouho očekávané a na straně úřadů potřebné, bylo zároveň oslavováno různými vlasteneckými skupinami v Texasu, tzv. Texas Rednecks.
Zdržený Joaquín Guzmán ze Sinaloy a Miguel Tervíno z Los Zetas byli souzeni a v rychlých procesech byl oběma udělen trest smrti. Oba kartely se ocitly po útoky a raziemi bezpečnostních sil a přišly o obrovské množství prostředků a jejich schopnosti byly na krátkou dobu zásadně redukovány. Netrvá nicméně dlouho, do vedení obou kartelů jsou dosazeni noví bossové a v Ciudad Juaréz se rozpoutala nová vlná násilí.
Válka mezi Cartél de Sinaloa and Los Zetas je brutální. Střet morálně flexibilní Sinaloa a o bývalé vojáky a zběhy z mexických ozbrojených složek posílený Los Zetas zvedl vlnu násilí v zemi takovým způsobem, že musela zasahovat mexická armáda a federální policie. Během krvavého léta 2011 zahynulo ve městě a jeho okolí více jak 5000 členů kartelu, civilistů, policistů a vojáků

Rok 2012, Mexiko, Ciudad Juárez

Válka kartelů nepřestala, Sinaloa ve městě aktivně vystupuje proti Los Zetas, po setmění a často i přes den je slyšet střelba. Konflikt se rozšířil i do zemědělských oblastí Mexika a zintenzivnil se.
Střet mezi Sinaloa a Los Zetas využili další dva kartely, které v zemi působí – Gulf Cartél a Cartél de Tijuana. Do války mezi prvně zmíněnými se zatím nezapojují, věnují se zejména zajištění pevné pozice.
Americká vláda nezasáhla a nechala kartely mezi sebou bojovat. Dokonce panují zvěsti, že za intenzitou násilí stojí CIA, která se dočasně stáhla a umožnila kartelům volný přístup ke zbraním.
Nečinnost CIA a potažmo i DEA zvedla vlnu odporu v americkém pohraničí, v Texasu jsou na vzestupu Texas Rednecks, jejich cílem je za skryté podpory US Border Patrol kontrola nad státní hranicí a postupem času i výpravy do Mexika na Lov Kartelů. Do pohraničí byly vyslány i US SOF s působností na obou stranách hranice.
Na hraničním přechodu Bridge of Americas a potažmo celé hranici US/Mexico meziročně stoupá počet zadržených drog a zbraní o desítky procent.

IMG 20220110 110207iStock 1338143420

Rok 2015, Mexiko, Ciudad Juárez

Po letech se situace konečně lehce stabilizovala. Policie města Juárez začala efektivně pracovat až po výměně svého generála, který byl chycen při pašování 1 tuny kokainu do USA v kufru svého amerického auta.

Rok 2018 Mexiko, Santa Maria de Jarineiro

V roce 2018 se povedl zásadní průlom v boji proti drogám a to ve vesnici Santa Maria de Jarineiro. Byla zde odhalená největší výrobna kokainu v celé zemi. Místní mexické bezpečností složky jsou k tomuto místu tolerantní. Zpracování koky a následná výroba kokainu dále pokračuje a vzhledem k faktu, že vesnice je více ve vnitrozemí, je velmi obtížně dosažitelná. Redneckům je trnem v oku, nicméně zatím nezasahují, ale brousí si steakové nože na boj a potřebují neoficiální odklepnutí od DEA, která jim akci zaštítí v rámci svého mandátu od mexické administrativy.
Texas Rednecks zintenzivnili své výpady na stranu Mexika, zejména proti kartelům a tyto výpady jsou natolik brutální a nechávají po sobě stále více mrtvol a málo drog, že i velké kartely jako Sinaloa nebo Los Zetas byly nuceny se proti této skupině začít bránit.

A do totoho příběhu jsme se rozhodli umístit novou etapu legendární akce Protector ...

281560017 5536262886392406 7100652828585764469 n

Počet přihlášených účastníků:

 

 iStock 175368611

Jaké strany se budou akce účastnit ?

USA

CIA - El Paso division - Uzavřená registrace - na pozváníCIA Logo

CIA, jsou ti, co vedou informační válku: “…ten chlápek říkal, že jsi mluvil špatně o mé matce Chorche, moje matka není žádná Puta” a následně se ozvala rána, druhá, třetí a celý zásobník… CIA má přístup k zákulisním informacím a vede informační válku s karetly… kterou se snaží zabránit dovozu zbraní z USA

Náplň strany:
● Skryté výzvědné operace na straně Mexika
● Zátahy zejména proti ilegálnímu dovozu zbraní z USA
● Výzvědná činnost na straně gangů Juárezu (povoleno přestrojení)
● Získávání informací o pašování kontrabandu do USA, předávání informace dále
● Snaha získat informace o pašeráckých stezkách
● Aktivní (ale utajená) činnost v zabavení pásek zbraní kartelům a zastavení importu zbraní z USA

Ustrojová kázeň:
● Zakázáno - Maskovací vzory, taktické vybavení
● Povinná - Civilní komplet 
 

800px DEA badge CDEA - El Paso division - Uzavřená registrace - na pozvání

DEA, balíčky drog, razie a mandát pro působení v Mexiku, oficiální i neoficiální operace za hranicí USA dle aktuální potřeby. Nejvyšší protidrogová autorita ve hře. DEA používá nekonvenční metody vedení boje proti pašování a “válka kartelů” jim vlastně vyhovuje. Je známo, že občasně spolupracují s Rednecks - to když se jim zrovna nechce špinit si ruce.

Náplň strany:
● Razie na území Mexika proti držení a pašování drog
● Razie proti kartelům a pěstebním polím na straně Mexika
● Zjišťování informací o pašování kontrabandu z USA do Mexika
● Jako jediní mohou vstupovat do budov násilím (vytváření spolupráce s CIA a US Army)
● Vysílání agentů na stranu Mexika a získávání informací (povoleno přestrojení)
● Kooperace s místními složkami Mexika, zejména Federáles

Ustrojová kázeň:
● Zakázáno - Maskovací vzory, vícebarevné taktické vybavení, helmy
● Povinná - Černé kšiltovky, logo "DEA" viditelně
● Doporučená -  Civilní komplet + černé taktické vybavení

 

US Border patrolCBP logo

Customs and Border Protection (CBP) je skupina velmi důsledných pohraničních strážců. Pokud je potřeba rektální vyšetření, aby našli 1kg balíček mouky, tihle hoši to udělají! Zrcátka pod auto, lehnout a svlíknout… každý den jim projdou pod rukami desítky lidí a zabaví hromadu kontrabantu. Hrají každodenní hru s lidskou vynálezavostí a vychcaností, zejména v pašování zbraní a kokainu…

Náplň strany:
● Obsluha a kontrola hraničních přechodů “Port Norte” a “Bridge of Americas”
● Rotace na směny na přechodech + hlídková činnost podél hranice USA
● Kontrola papírů - povolení k překročení hranice
● Prohledávání a šacování všech překračujících hranici, hledání kontrabandu
● Zadržení podezřelých osob, hledání osob v pátrání při pokusu o přechod

Ústrojová kázeň:
● Zakázáno - Civilní oblečení
● Povinná - Maskovací komplet + US vlajka
● Doporučená -  Maskovací komplet + Taktické vybavení Oliva / Zelená

iStock 510408272iStock 1138567207

DEltaUS Delta Force (US SOF) -  Uzavřená registrace - na pozvání

Tam kde jiní selhávají, nastupuje armáda. Tam kde selhává armáda, nastupují speciální jednotky.

Náplň strany:
● Podpora pohraniční stráže na přechodech USA/ME
● Deportace zadržených osob zpět k Politia Mexico mexickým bezpečnostním silám
● Hlídková činnost, plnění misí.

Ustrojová kázeň:
● Zakázáno - Jednobarevné maskovací vzory, kšiltovky
● Povinná - Maskovací komplet
● Doporučená -  Maskovací komplet multicam a woodland

 

RednecksTexas Rednecks - Uzavřená registrace - na pozvání

Hlasitá hudba, hodně vlajek USA a Konfederace, sprosté španělské nadávky, nahodilá střelba do vzduchu, buranské omezené názory, jsou se vším rychle hotoví, čím víc mrtvých Mexických kartelů, tím lépe… “hej čmoude, máš dávku? Ne, nevadí, mrtvej jsi taky dobrej”. Rednecks občas udělají špinavou práci pro někoho z USA a vlastně jim to ani tak nevadí, hlavně že mohou střílet kartely Sinaloa a Los Zetas… jo a slyšeli jste už to té vesničce Santa Maria de Jarineo… to je takové Eldorádo…

Náplň strany:
● Domobrana - hlídková činnost na straně hranice USA
● Absolutní až fanatická nesnášenlivost k Mexikáncům, zejména ke kartelu Sinaloa a Los Zetas
● Rychlé a nelegální výjezdy na stranu Mexika na lov kartelů a za účelem získat drogy
● Nemohou vstupovat do budov, loví všechno co je venku
● Federáles a Polícia je při zadržení deportují zpět do USA
● Nezabíjejí členy Federáles a Polícia Juárez, jejich cílem jsou kartely, Policii se radši vzdají a nechají se deportovat, protože je to bezpečnější

Ustrojová kázeň:
● Zakázáno - Maskovací vzory, vícebarevné taktické vybavení, helmy
● Povinná - Civilní komplet + vlajka Texasu
● Doporučená -  Jeansové kalhoty, košile
● Hulvátské chování, hlasitá hudba, sprosté a uražlivé gesta a nadávky (většinou španělsky, aby mexikánci rozuměli)

 

MEXIKO

Polícia Municipal

Znáte ty chlápky od Polícia Juaréz, kterou už střelba ve městě prostě nerozhodí a je to jen další běžný den v práci? Jo, zajdou na místo střelby, někoho kdo zrovna stojí kolem a ani s tím neměl nic společného prostě zatknou, odvezou a za 15 minut pustí - to jen aby vykázali činnost. On střílel brácha Pedra, toho přece nezabásnou, ten je v Sinaloe a ti mi teď dali držhubné… Jo a ty kurvy Federáles to jako chtějí řešit, no tak teda jooo ale musí se to nějak zahladit, Pedro střílel po Los Zetas, nechceme se nechat do té války stáhnout…

Náplň strany:
● Vyhledávání drog a jejich zabavení, dohled nad dodržováním pořádku ve městě
● Vyšetřování přestřelek ve městě, zatýkání hledaných osob, výslechy a zajetí na denním pořádku
● Kontrolní činnost ve městě, hlídky, check-pointy pro udržení pořádku
● Asistence ze strany Mexika na přechodu Bridge of Americas

Ustrojová kázeň:
● Zakázáno - Maskovací vzory, vícebarevné taktické vybavení
● Povinná - Modrá košile, černé kalhoty + logo policia/police
● Doporučená -  Jednobarevné taktické vybavení, helmy

Federal

Polícia Federal

“Hej ty, no ty s tím doutníkem, nemáš nějaké info o Los Zetas? Mám pro tebe 500 Pesos…” Julio se na chvili zamyslí a povídá: “Hm tak jo *proběhne platba*, dneska budou Zetka útočit na Sinalou, v patnáct, bude to zlý… jo a prej tam budou i Tichuanci” - a to je náhoda, že zrovna v 14:45 bude mít Polícia Juárez hlídku kolem městské části Los Zetas v plné palbě a přijelo se mmj. podívat i DEA co jako bude… druhý den se Julio houpe oběšený u vstupní brány do Los Zetas Disrict… on jednou fakt asi něco věděl.

Náplň strany:
● Federální agenti Mexického státu, výzvědné operace proti zbraním a alkoholu
● Operace v civilním vzhledu, agenti pátrající po pašerácich zbraní a alkoholu
● Zadržování dlouhých zbraní a hledaných civilistů
● Mohou vstupovat do budov, Policía je jim podřízená

Ústrojová kázeň:
● Zakázáno - Maskovací vzory, taktické vybavení
● Povinná - Civilní komplet 

IMG 20220121 131211IMG 20220110 140829IMG 20220110 192205

 

iStock 858662238Mexické kartely

Náplň strany:
● Celkem 4 gangy, viz odstavec níže
● Získávání převahy nad kontrolou herních políček s kokou
● Pouliční bojůvky o převahu nad částí města s přechody Port Norte a Bidge de Americas

Carél de Sinaloa – červený šátek

Los Zetas Cartél – zelený šátek

GULF Cartél – modrý šátek

Cartél de Tijuana – oranžový šátek

Ústrojová kázeň:
● Zakázáno - Maskovací vzory, helmy, taktické vybavení s výjimkou chestrigů
● Povinná - Civilní oblečení + šátek kdekoliv na těle dle příslušnosti ke kartelu

 

Mexická vesnice v poušti “Santa Maria de Jarineiro”iStock 913549362

Náplň strany:
● Snaha vykoupit co nejvíce alkoholu z USA, avšak sami nemohou do USA nikdy vstoupit
● Zhodnocení koky na kokain ve varně, jako jediní ve hře umí “zpracovávat” koku
● Vesnice dodržuje kodex hráče
● Vesnice na začátku hry nestraní žádnému z kartelů a nezasahuje do války kartelů

Ústrojová kázeň:
● Zakázáno - Maskovací vzory, helmy, taktické vybavení s výjimkou chestrigů
● Povinná - klobouk

 

Zapata Rebeles

Zapatistická osvobozenecká armáda, později známí pod jako “Zapata Rebels” je skupina mexičanů, kteří se rozhodli bojovat za vlastní postoje a prosazují názor, že země patří těm, jež na ní pracují. Zastávají anti-kapitalisté postoje (nechtějí vměšování USA v Mexiku) a zároveň jsou i anti-socialisti. Když zrovna nebojují, vrací se domů a obdělávají půdu rozsáhlých sadů na jiho-západě Mexika. Vedou guerrillové style bojů proti kartelům, které vykořisťují jejich zemi a kořistí z bojů pomáhají civilnímu obyvatelstvu, odkud ale na oplátku za pomoc verbují stoupence a rozšiřují tak svoje pole působnosti do vesnic a měst v celém Mexiku pod svou vlajkou. Jejich vůdce, vnuk samotného Emilia Zapaty, se tvrdě řídí heslem svého předchůdce: Je lepší zemřít vstoje, než žít na kolenou!

Ústrojová kázeň:
● Zakázáno - Helmy
● Povinná - Maskovací vz95 + nemaskované barety
● Doporučená -  Taktické vybavení

 

Mexické civilní obyvatelstvoIMG 20220111 173653

Civilní obyvatelstvo, které plně pociťuje tlak kartelů a represe ze strany mexické policie. Neustálé napětí, chudoba, nátlak, smrt na denním pořádku, a i dlouhotrvající boje kartelů vedou k zocelení obyvatelstva na velmi tvrdé muže a ženy, jejichž hlavním cílem je moci se bránit a zajistit bezpečí rodiny a svých dětí. Střelba je tak běžná jako troubení amerického taxíku uprostřed zácpy v texaském Dallasu a nikdo se nad tím nepozastaví. Každý ale hned pozná, kam kulky letí a zda je v bezpečí či nikoliv. Všichni civilisté vědí, že v noci jsou ulice měst a vesnic peklem na zemi. Existují bezpečné oblasti, ale i ty pomalu mizí a udržet se mimo vliv kartelů je každým dnem náročnější. Neustálý nedostatek Peso a chudoba nahrávají vlivu kartelů a pohrůžky useknutí ruky své ženy se každý civilista zalekne, i když ženu nemá!

Náplň strany:
● Snaží se přežít a žít svůj normální a pravidelný život

Ústrojová kázeň:
● Zakázáno - Maskovací vzory, taktické vybavení, helmy,
● Povinná - Civilní komplet

 

Pokud se chcete přihlásit za strany, za které je registrace na pozvánky, kontaktujte Igora na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Místo konání: poblíž Mimoně
Otevření prostoru: 12.7.2022 v 10:00
Registrace účastníků na místě: 12.7.2022 od 16:00 do 20:00, 13. - 15.7.2022 od 10:00 do 22:00, po předchozí domluvě bude možná registrace i mimo tuto dobu
Začátek akce: 13.7.2022 ve 20:00
Konec akce: 16.7.2022 ve 20:00
Osoby mladší 18-ti let se mohou této akce účastnit pouze s písemným svolením zákonného zástupce a v doprovodu odpovědné osoby starší 18-ti let.
např. je-li členovi týmu méně než 18 let, přinese na registraci potvrzení od rodičů (na požádání zašleme formulář k vyplnění) a odpovědnou osobou mu může být jeho velitel starší 18-ti let.
Po dobu celé akce budou v prostoru Herní maršálové, které jsme úspěšně odzkoušeli na posledním Protectoru, a kteří budou dohlížet na dodržování pravidel a na místě řešit prohřešky.
Velký důraz klademe i na účastníky – veškeré registrace budou podléhat schválení organizátory.

Přihlášení na akci a výše účastnicného příspěvku:
od 1.1.2022 do 30.6.2022
vstupné 1000kč / osoba
Toto zvýhodněné vstupné je podmíněné platbou do 14dní od odeslání přihlášky a je pouze pro prvních 300 přihlášených účastníků na akci!!!
Platby musí být na náš účet připsány nejpozději 30.6.2022

Počet přihlášených již přesáhl 300 účastníků!

od 1.7.2022 do 13.7.2022
vstupné 1100kč / osoba
Platby musí být na náš účet připsány nejpozději 12.7.2022
Pro pozdější platbu a platbu na místě akce je stanoven příplatek ve výši 100kč.

Od roku 2020 jsme na základě požadavku majitelů pozemků nuceni vybírat za herní auta tyto poplatky:
užívání herního auta do 2,5t ve výši 1.210kč (např. Jeep, Landrover, Rangerover, Toyota Hilux, UAZ, Willis Jeep, Lada Niva, Nissan Patrol)
užívání herního auta nad 2,5t ve výši 2.420kč (např. V3S v různých sestavách, Unimog, Tatra)
užívání herního obrněného auto (kolového či pásového) ve výši 6.050kč (např. T52, OT64, BRDM, BRD, BTR, Pandur)