Auta

Civilisté a civilní auta – mohou se vyskytovat v oblasti, jejich bezpečnost je nade vše a nástřel vždy chyba střelce.

ORG vozidla

Jsou označena herní značkou ORG a slouží pro technickou organizaci, neúčastní se hry.

Neherní vozidla

Nerní vozidla, neboli vozidla, kterými účastnici na akci přijeli. Musí být před začátkem akce zaparkována na předem určených parkovištích. Není možné je parkovat v prostoru akce.

Herní vozidla

Všechna herní vozidla musí být organizátory zaevidována, odsouhlasena a viditelně označena. Použití herních vozidel je nutné registrovat přes web www.aswars.cz . Zde probíhá schvalování organizátory. Kola, motorky a čtyřkolky není nutné registrovat. Počet herních aut na akci je omezen. Herní vozidla budou viditelně označena herní cedulí obdrženou při registraci.
Je přísně zakázáno vést střelbu po vozidlech bez tohoto viditelného označení.

K zastavení vozidel je možné použít následující způsoby:

a) IED
b) Zásah paintballovou zbraní
c) Zásah řidiče střelnou zbraní

Při zasažení vozidla pomocí IED – dosah 5 metrů, vozidlo je poškozené. Při zásahu 1 IED je vozidlo poškozené, při zásahu 2 nebo více IED je vozidlo zničené. Poškozené vozidlo musí neprodleně zastavit (tak aby nebyla ohrožena bezpečnost všech zúčastněných), posádka neprodleně vystupuje, řidič je zraněn.

Při zasažení vozidla paintballovou zbraní – zásah je platný do čelního, bočního nebo zadního okna. Při zásahu 1 paintballovou koulí je vozidlo poškozené, při zásahu 2 nebo více paintballovými koulemi je vozidlo zničené. Poškozené nebo zničené vozidlo musí neprodleně zastavit (tak, aby nebyla ohrožena bezpečnost všech zúčastněných), posádka neprodleně vystupuje, řidič je zraněn.
Zásahy paintballovou zbraní a IED je možné kombinovat.

CARS 3CARS 2CARS 6

Poozené vozidlo je možné opravit na místě zásahu, oprava trvá 15 minut a po celou dobu opravy musí být ve fyzickém kontaktu nezraněný bojovník. Poškozené vozidlo může být v průběhu opravy opětovně zasaženo a zničeno. Opravené vozidlo může být dále poškozeno nebo zničeno.
Zničené vozidlo nesmí překážet a neprodleně opouští bojiště. Zničené vozidlo je možné opravit v domovské lokaci, oprava trvá 6 hodin (zásah je potřeba důkladně smýt).
Paintballová zbraň je povolena pouze jako airsoftový jednoranný neopakovací vrhač granátu na paintballovou munici (podvěšený, zabudovaný v imitaci RPG, samostatný, lafetovaný). Opakovací vrhač granátů je možné použít pouze tehdy, má-li reálnou předlohu (např. revolverový granátomet). V žádném případě není možné používat pouze samotnou paintballovou zbraň.

Obrněná vozidla

Obrněná vozidla jsou schvalována organizátory, jsou viditelně označena ZELENOU barvou a textem ARMORED CAR (dodává organizátor) a zásah IED je pouze poškozuje. Pravidla o vyřazení paintballovou zbraní platí (poškození i zničení).

Speciální vozidla

Speciální vozidla jsou schvalována organizátory, jsou viditelně označena MODROU barvou a textem SPECIAL CAR (dodává organizátor) a zásah IED je pouze poškozuje. Pravidla o vyřazení paintballovou zbraní platí (poškození i zničení), jsou ale potřeba 3 zásahy na poškození a další 3 zásahy na zničení. Jedná se například o vozidlo AČR Pandur.

CARS 1CARS 5CARS 2