Zdravotníci

MEDCUP 1 3                             MEDCUP 1 1

O zdraví učastníků na akci pečuje již několik let SOMT – Special Operations Medical Team. Pravděpodobně je budete znát spíš pod názvem MEDCUP tým (podle soutěže, kterou organizují).
Je to parta nadšenců, kteří jsou ve svých profesích lékaři, záchranáři nebo CLS. Za léta naší spoluprace mají na svém kontě stovky ošetřených pacientů.
Na akcích navíc vystupují tak, aby vizuálně i herně akci vylepšili 😊. A spolupracují se spřátelenými jednotkami. No lze si přát lepší zdravotnickou péči?

MEDCUP 7MEDCUP 2MEDCUP 3MEDCUP 4

MEDCUP 5MEDCUP 6MEDCUP 9MEDCUP 8

Jak již bylo zmíněno výše, naši medici organizují každoročně soutěž v poskytování Přednemocníční péče v bojivých podmínkách. Určena je jak pro profesionální poskytovatele zdravotnické péče, ať už z řad Armády, Policie, Hasičů či Zdravotnické Záchranné Služby, tak i pro studenty a příznivce této problematiky.
Pokud Vás zajímá problematika bojového zdravotnictví a máte chuť prověřit své schopnosti, koukněte na www.medcup.cz.

V roce 2019 na akci Protector realizoval SOMT ve spolupráci s Oddělením Hematologie a Krevní transfuze UVN Praha dobrovolné odběry krve na mobilní odběrové stanici ATOS. Možnost se zapsat do registru dárců krve a kostní dřeni využilo téměř 60 učastníků akce.

MEDCUP BLOOD