Protector 2

V roce 2019 v červenci opět proběhne již 16 ročník legendární airsoftové milsim akce Protector. Na posledním ročníku jsme udělali několik zásadních změn v herním nastavení a na mapě, dá se říct takový restart. Změnili jsme hlavní město na Sarkani, Khas Konar zanikl úplně, přesunuli jsme základnu ISAF a změnili umístění některých vesnic, a zavedli jsme do hry a pravidel mnoho nových mechanik. Účastníci se naprosto zapojili do akce a pomohli nám 15. ročník udělat dle dostupné zpětné vazby opět velmi povedený. A letos pokračujeme doladěním změn a rozšířením herní mapy - podařilo se nám domluvit a pronajmout rozšíření prostoru směr severovýchod do krásných kopců a hustých lesů. Výsledná velikost prostoru spojením původního a nového bude téměř dvounásobná. Takto nová část prostoru je nazvána Paktika, nebo-li další afghánská provincie sousedící se Zábulem. Pohyb v provincii Paktika bude podléhat speciálnímu režimu.

Prostor 2

Na Protectoru se spolu setkají domorodí vesničané, vojáci mezinárodních jednotek ISAF, agenti různých výzvědných služeb, afghánská policie a armáda, zdravotníci, ozbrojené povstalecké skupiny, zpravodajské týmy a další a další postavy a skupiny. Vše záleží na účastnících a jejich zapojení do děje.

Protector XIV. (2018) video

 

PXII 1Co je to LARP ?

LARP – Live Action Role Play - je forma hraní rolí, ve kterém živí lidé fyzicky svými činy představují činy svých postav. Účastníci interagují mezi sebou navzájem a s okolním prostředím, přičemž usilují o splnění cílů ve fiktivním světě reprezentovaném světem skutečným. Pro LARP je typické, že nemá žádné publikum a jeho smyslem je hlavně zábava a zážitek účastníků. Přestože jsou LARPy primárně určeny jejich hráčům a hráčkám a nikoli publiku, jsou velmi fotogenické - především díky propracovaným kostýmům a herním výkonům hráčů.

Tento 16. ročník má opět z čeho čerpat – organizační tým se s minimálními změnami drží již od samého začátku a zkušenosti za tuto dobu načerpané promění v roce 2019 opět do nezapomenutelného zážitku.

V roce 2019 bude předcházet na stejném prostoru ve stejné provincii bojová operace Lizzard (X.ročník), která bude utvářet počáteční situaci Protectoru. Zatímco Lizzard je čistě bojová operace s úkolem vytlačit silné povstalecké jednotky z oblasti a nastolit mír, tak Protector je o rekonstrukční a mírové činnosti. Do počáteční situace na Protectoru bude mít vliv i dubnová operace Kandahár (II.ročník), která se odehrává v jiném prostoru nedaleko od Zábulu.

 

Na akci bude opět možné dorazit několik dní dopředu a v úterý proběhne v Sarkani "Předprotectorová párty". Závěrečná party se bude konat po skončení Protectoru v sobotu večer.

Po dobu celé akce budou v prostoru Herní maršálové, které jsme úspěšně odzkoušeli na posledním Protectoru, a kteří budou dohlížet na dodržování pravidel a na místě řešit prohřešky.

Velký důraz klademe i na účastníky – veškeré registrace budou podléhat schválení organizátory.

  

CivilistéAfgánský lid   

V prostoru akce bude vybudováno několik vesnic a město (v roce 2018 to bylo 6 vesnic a 1 město). Každá vesnice bude mít herní prvky, jako jsou například restaurace, kino, poštu, a další. Město jako místní sociální a ekonomický hub bude obsahovat centrální policejní stanici, několik restaurací, hlavní mešitu, kancelář guvernéra provincie, pakistánské zastupitelství a opět další a další herní prvky. Přestože převážnou část herních prvků zajistí organizátoři, rozhodně se nekladou meze představivosti a snaze účastníků o dotvoření skvělé a jedinečné atmosféry, kterou si Protector za svou dlouhou a barvitou existenci vybudoval. Organizátoři ze sdružení AIRSOFTWARS z.s. budou v roli prostých vesničanů.

Ústrojová kázeň

- civilní oděv afgánského / arabského typu

- striktní zákaz používání maskovaných uniforem

 

Guvernér provincie a guvernérova ochranka

Nejvyšší představitel afghánské státní moci. Zřizuje úřad guvernéra (funguje zpravidla v předem vyhlášených úředních hodinách), potřebné služby a úřady, ve spolupráci s ANP a ANA udržuje mír a pořádek.

Je zástupce vlády pro ISAF, i když nemá přímou jurisdikci vůči zahraničním jednotkám, jeho souhlas s jejich operacemi na území sídla případně i k domovní prohlídce konkrétních staveb (stanů) je k legální akci nutný.

Guvernér aktivně ovlivňuje dění v provincii a řídí její chod.

Ústrojová kázeň

- povinná: civilní oděv afgánského / arabského typu

- používání taktických vest a armádní výstroje je povoleno

- striktní zákaz používání maskovaných uniforem

- doporučená: černý baret

- povinný: průkaz člena guvernérovi ochranky

 

Povstalci

Povstalci

Povstalci jsou militantní fundamentalistická skupina prosazující radikální islámské právo. Svatým a jediným záměrem je vypudit cizáky a bezvěrce ze své země a v regionu nastolit svou jasnou vládu. Hnutí pro tyto účely používá širokou škálu prostředků od kázání víry, pomoc vesničanům a zároveň vhodně zvolené a správně umístěné terorizování, přes vyzbrojování věrných a jejich výcvik, po kladení ideologicky správných nástrah, napadání vojáků ISAF, ničení vojenských cílů a zamezení provádění rekonstrukčních pracích. Na začátku akce bude mít tato skupina pod svým velením přibližně 100 bojovníků. Jestli se jim podaří naverbovat další ozbrojence z řad vesničanů, závisí pouze na různých okolnostech. K této skupině se není možné přihlásit, lze se k němu pouze přidat během hry.

Ústrojová kázeň

- striktní zákaz používání maskovacích uniforem a jakýchkoli takových doplňků)

- používání taktických vest a armádní výstroje je povoleno pouze jednobarevné (NE maskované) 

- civilní oděv afgánského / arabského typu

 

ISAFMezinárodní jednotky ISAF  

Silné uskupení vybraných a prověřených jednotek pod zkušeným velením vybuduje v provincii Zábul základnu a naváže přátelské kontakty s místním obyvatelstvem. Jelikož mise a mandát ISAF v regionu je mírová, zahájí mezinárodní jednotky v oblasti rekonstrukční práce, humanitární pomoc a operace k zajištění míru a klidu v oblasti. Silná a přátelská spolupráce s místním obyvatelstvem je základním kamenem úspěchu mezinárodních jednotek. 

Ústrojová kázeň

- povinná: pouštní maskovací uniformy nebo multicamy, neprůstřelná/střepinová vesta, ochranná helma

- výjimky může udělit velení ISAF

 

Afgánská národní policie - ANP

Policejní sbor prošel od poslední akce velkou změnou a proto nabírá nové zájemce o službu. Je-li Vaším cílem pomoci udržet v provincii právo a pořádek, registrujte se. ANP blízce spolupracuje s úřadem guvernéra a s ANA.

Ústrojová kázeň

- povinná: černé nebo modré kalhoty, modrá košile, černá nebo modrá čepice 

- doporučená: černá neprůstřelná vesta, černá helma

 

ANAAfgánská národní armáda - ANA

ANA se v roce 2014 ba Protectoru objevila po několika letech a byla to dobrá volba. Příslušníci ANA se svých úkolů zhostili jak měli a ukázali, že i tato ozbrojená složka na Protector patří. Proto ANA otevírá nábor i pro další rok. ANA je rozdělena do čtyř kategorií (Milice, Pěchota, Commados, Special Forces). Nasazení a výstroj se lyší dle těchto kategorií. ANA blízce spolupracuje s úřadem guvernéra a s ANP.

Ústrojová kázeň

dle zařazení: milice (olivová uniforma), pěchota (woodland, helma), Commandos (woodland, neprůstřelná/střepionová vesta, helma), Special Forces (multicam, neprůstřelná vesta)

viz. http://www.ana.wbs.cz/

 

 

  

PRESSZpravodajské týmy (PRESS)

Prostor na Protectoru XIV. bude i pro zpravodajské týmy a další herní skupiny. Máte zájem provádět zpravodajskou činnost, registrujte se a zamluvte si své místo na akci.

Ústrojová kázeň

- povinná: oblečení odpovídající scénáři (barveně nevýrazné oblečení, kapsáče, apod.)

- doporučená: neprůstřelná vesta a helma

 

  

Místo konání: BVP Svébořice, Areál Nové Dvory, poblíž Mimoně

(http://www.mapy.cz/s/cUjt)

Otevření prostoru:

16.7.2019 v 10:00

Registrace účastníků: ANP

16.7.2019 od 16:00 do 20:00, 17. - 19.7.2019 od 10:00 do 22:00registrovat se bude možné i během hry, od dne 19.7.2019 od 18h bude při registraci od účastníků vybírán poplatek za pozdní registraci 100kč za osobu

 

Začátek akce: 17.7.2019 ve 20:00

Konec akce: 20.7.2019 v 20:00

 

Osoby mladší 18-ti let se mohou této akce účastnit pouze s písemným svolením zákonného zástupce a v doprovodu odpovědné osoby starší 18-ti let.

např. je-li členovi týmu méně než 18 let, přinese na registraci potvrzení od rodičů (na požádání zašleme formulář k vyplnění) a odpovědnou osobou mu může být jeho velitel starší 18-ti let.

 

Přihlášení na akci a výše vstupného:

od 1.1.2019 do 31.3.2019PMC

Afgánští civilisté - vstupné 400kč / osoba

PRESS - vstupné 500kč / osoba

ANP, Guvernér a jeho ochranka- vstupné 600kč / osoba

ISAF, ANA, Povstalci - vstupné 800kč / osoba

Toto zvýhodněné vstupné je podmíněné platbou do 14dní od odeslání přihlášky a je pouze pro prvních 300 přihlášených účastníků na akci!!!

Platby musí být na náš účet připsány nejpozději 14. 4. 2019

Počet přihlášených na akci Protector XVI. přesáhl 300!

od 1.4.2019 do 19.7.2019

Afgánští civilisté - vstupné 500kč / osoba

PRESS - vstupné 600kč / osoba

ANP, Guvernér a jeho ochranka- vstupné 700kč / osoba

ISAF, ANA, Povstalci - vstupné 900kč / osoba

Toto zvýhodněné vstupné je podmíněné platbou do 14dní od odeslání přihlášky!!!

Platby musí být na náš účet připsány nejpozději 17. 7. 2019

Jelikož Protector XVI. není otevřenou akcí, musí každá přihláška projít schválením pořadatele. Pokud dojde k zamítnutí přihlášky až po zaplacení účastnického poplatku, vrátí pořadatel přihlášenému poplatek v plné vyši.

Pro platbu na místě akce je stanoven příplatek ve výši 100kč.