05 - KV CZ

 

Kdo z nás/vás si pamatuje, jak vlastně vznikl původně Protector a o čem to všechno bylo ? V roce 2003 byl první ročník, v roce 2013 zatím poslední a v roce 2014 již jedenáctý ročník (Protector XI.). Posledních pět ročníků se odehrávalo v neklidné provincii Zábul v Aghánistánu a byly a jsou čím dál tím více rok od roku stylizovány do sféry LARPové MILSIM akce.

Oproti tomu prvních pět ročníků Protectoru bylo umístěno do pohraničního regionu mezi Venezuelou a Kolumbií v Latinské americe, kde proti sobě stály na jedné straně mocné drogové kartely, a na straně druhé Kolumbijská armáda a speciální jednotky Spojených států. Principem tohoto typu operace bylo pro kartely co nejúspěšnější pašování zásilek drog přes hranici. Naopak americké a kolumbijské jednotky měli za úkol potírat pašování a obchod s drogami a vyhledávat a ničit základny a laboratoře kartelů.

Protector - Kartelové války (2014) video


Zatímco pro vojáky byly důležitými faktory průzkum, sběr a vyhodnocení informací, obrana hranic a vysílání jednotek rychlé reakce do vybraných oblastí, tak pro kartely bylo naopak důležité utajení, rychlost a efektivita. 

Tak takto probíhalo prvních pět ročníků nyní již legendární a v České republice podle mnohých nejkomplexnější, nejreálnější a nejkvalitnější akce Protector.

A prakticky nic se nezmění - oživíme pro nás/vás souběžně s „klasickým“ Protectorem i staré dobré (a mnoha hráči žádané) Kartelové války, které pouze lehce upravíme a které se díky novým zkušenostem, možnostem, technice a technologii pokusíme posunout zase o něco dále. 

 

Ústrojová kázeň - Kolumbijská armáda

povinná: maskovací uniformy v odstínech zelené (mimo uniforem AČR)

doporučená: neprůstřelná/střepinová vesta, ochranná helma

zakázaná: pouštní maskovací uniformy, jednobarevné oblečení

 

RaketaÚstrojová kázeň - Kolumbijský kartel

- striktní zákaz používání maskovaných blůz, doporučeno nepoužívat ani maskované kalhoty

- používání taktických vest a armádní výstroje povoleno

- doporučený civilní oděv jihoamerického typu

 

Ústrojová kázeň - Venezuelský kartel

- maskovací uniformy vz.95, uniformy vz.95 napůl s civilním oděvem, nebo civilní oděv

- používání taktických vest a armádní výstroje povoleno

- zákaz používání neprůstřelných/střepinových vest a helem

- doporučený civilní oděv jihoamerického typu

 

Místo konání: Barochov u Týnce nad Sázavou (http://www.mapy.cz/s/cUac)

Otevření prostoru: 18.9.2015 v 10:00

Registrace účastníků: 18.9.2015 od 16:00 do 20:00, registrovat se bude možné i během hry

Začátek akce: 18.9.2015 ve 20:00h

Konec akce: 20.9.2015 ve 12:00h

 

Osoby mladší 18-ti let se mohou této akce účastnit pouze s písemným svolením zákonného zástupce a v doprovodu odpovědné osoby starší 18-ti let.

např. je-li členovi týmu méně než 18 let, přinese na registraci potvrzení od rodičů (na požádání zašleme formulář k vyplnění) a odpovědnou osobou mu může být jeho velitel starší 18-ti let.

 

Přihlášení na akci a výše vstupného:

od 1.11.2014 do 31.8.2015

vstupné 300kč / osoba, toto zvýhodněné vstupné je podmíněné platbou do 14dní od odeslání přihlášky a je pouze pro prvních 300 přihlášených účastníků na akci!!!

od 1.9.2015 do 18.9.2015

vstupné 400kč / osoba

Pro platbu na místě akce je stanoven příplatek ve výši 100kč.