alt

V roce 2013 proběhne již 10. ročník airsoftové operace Protector. Opět posuneme tuto událost o další úroveň dál. Protector X bude jako předchozí 4 ročníky se silnými prvky LARPu a vojenské simulace a opět se bude odehrávat v součastném Afghánistánu, konkrétně ve fiktivní provincii Zábul.

Na Protectoru se spolu setkají domorodí vesničané, vojáci mezinárodní společnosti (jednotky ISAF), místní afghánská policie, ozbrojené povstalecké skupiny, hnutí Tálibán, zpravodajské týmy a další a další postavy a skupiny (například jedna z mnoha - v roce 2011 skupina prospektorů, v roce 2012 skupina organizace USAID)

 

Pro více informací k akci můžete navštívit webové akci pro ni určené: www.protector2013.cz

 

Afgánský lid

V protoru akce bude vybudováno několik vesnic a město (v roce 2012 to bylo 6 vesnic a 1 město). Každá vesnice bude mít jiný úkol a bude umístěna poblíž jiné a unikátní herní suroviny. Každá vesnice bude dále vlastní mešitu, místní policejní oddělení a další herní prvky (například restauraci, kino, poštu, a další). Město jako místní sociální a ekonomický hub bude obsahovat centrální policejní stanici, několik restaurací, hlavní mešitu, sídlo guvernéra provincie a opět další a další herní prvky. Přestože převážnou část herních prvků zajistí organizátoři, rozhodně se nekladou meze představivosti a snaze účastníků o dotvoření skvělé a jedinečné atmosféry, kterou si Protector za svou dlouhou a barvitou existenci vybudoval. Organizátoři ze sdružení AIRSOFTWAS o.s. budou v roli prostých vesničanů.

Ústrojová kázeň

- striktní zákaz používání maskovacích uniforem

- civilní oděv afgánského / arabského typu

 

Mezinárodní jednotky ISAF

Silné uskupení vybraných a prověřených jednotek pod zkušeným velením vybuduje v provincii Zábul základnu a naváže přátelské kontakty s místním obyvatelstvem. Jelikož mise a mandát ISAF v regionu je mírová, zahájí mezinárodní jednotky v oblasti rekonstrukční práce, humanitární pomoc a operace k zajištění míru a klidu v oblasti. Silná a přátelská spolupráce s místním obyvatelstvem je základním kamenem úspěchu mezinárodních jednotek.

Ústrojová kázeň

povinná: pouštní maskovací uniformy nebo multicamy, neprůstřelná/střepinová vesta, ochranná helma

Výjimky může udělit velení ISAF pro jednotky zvláštního určení.

 

Hnutí Tálíbán

Povstalecké hnutí Tálíbán je militantní fundamentalistické hnutí prosazující radikální islámské právo. Svatým a jediným záměrem je vypudit cizáky a bezvěrce ze své země a v regionu nastolit svou jasnou vládu. Hnutí pro tyto účely používá širokou škálu prostředků od kázání víry, pomoc vesničanům a zároveň vhodně zvolené a správně umístěné terorizování, přes vyzbrojování věrných a jejich výcvik, po kladení ideologicky správných nástrah, napadání vojáků ISAF, ničení vojenských cílů a zamezení provádění rekonstrukčních pracích. Na začátku akce bude mít Tálibán pod svým velením přibližně 20 bojovníků. Jestli se Tálibanu podaří naverbovat další ozbrojence z řad vesničanů, závisí pouze na různých okolnostech.

Ústrojová kázeň

- striktní zákaz používání maskovacích uniforem

- používání taktických vest a armádní výstroje je povoleno

- civilní oděv afgánského / arabského typu

 

Zpravodajské týmy (PRESS) a další postavy a skupiny

Prostor na Protectoru X bude i pro zpravodajské týmy a další herní skupiny. Máte zájem provádět zpravodajskou činnost ať už herně nebo neherně? Kontaktujte nás dostatečně dopředu a zamluvte si své místo na akci (využijte kontaktní formulář zde na stránkách).

 

Tento 10. ročník má z čeho čerpat – organizační tým se s minimálními změnami drží již od začátku a zkušenosti za tuto dobu načerpané promění v roce 2013 opět do špičkové a nezapomenutelného zážitku. Takového, jaký účastníci chtějí a jaký se jim bude líbit.

 

V roce 2013 bude předcházet na stejné prostoru ve stejné provincii bojová operace Lizzard (IV.ročník), která bude utvářet počáteční situaci Protectoru. Zatímco Lizzard je čistě bojová operace s úkolem vytlačit silné povstalecké jednotky z oblasti a nastolit mír, tak Protector je o rekonstrukční a mírové činnosti.

 

Co je to LARP ?
LARP – Live Action Role Play - je forma hraní rolí, ve kterém živí lidé fyzicky svými činy představují činy svých postav. Účastníci interagují mezi sebou navzájem a s okolním prostředím, přičemž usilují o splnění cílů ve fiktivním světě reprezentovaném světem skutečným. Pro LARP je typické, že nemá žádné publikum a jeho smyslem je hlavně zábava a zážitek účastníků. Přestože jsou LARPy primárně určeny jejich hráčům a hráčkám a nikoli publiku, jsou velmi fotogenické - především díky propracovaným kostýmům a herním výkonům hráčů

 

Místo konání: BVP Svébořice, Areál Nové Dvory, poblíž Mimoně

Otevření prostoru: 24.7.2013 v 14:00

Registrace účastníků: 25.7.2013 od 10:00 do 22:00, registrovat se bude možné i během hry, od dne 26.7.2013 od 18h bude při registraci od účastníků vybírán poplatek za pozdní registraci 100kč za osobu

Začátek akce: 26.7.2013 v 0:00h

Konec akce: 28.7.2013 v 12:00h

 

Osoby mladší 18-ti let se mohou této akce účastnit pouze s písemným svolením zákonného zástupce a v doprovodu odpovědné osoby starší 18-ti let.

např. je-li členovi týmu méně než 18 let, přinese na registraci potvrzení od rodičů (na požádání zašleme formulář k vyplnění) a odpovědnou osobou mu může být jeho velitel starší 18-ti let.

 

Přihlášení na akci:

od 1.11.2012 do 31.1.2013 - vstupné 300kč / osoba, toto zvýhodněné vstupné je podmíněné platbou do 14dní od odeslání přihlášky a je pouze pro prvních 300 přihlášených účastníků!!!

od 1.2.2013 do 31.5.2013 - vstupné 400kč / osoba, toto zvýhodněné vstupné je podmíněné platbou do 14dní od odeslání přihlášky

od 1.6.2013 do 25.7.2013 - vstupné 500kč / osoba