Další bitva ze série Válek , tentokrát s podtitulem Eurowar, je za námi.
Za velmi vtipného počasí se nás sešlo celkem 200 včetně 20 bojovníků z Německa a Rakouska.
Páteční zahájení přišlo ruku v ruce se silným deštěm, který se podařilo rozehnat až střelbou z půllitrů s podporou několika oddílů panáků. Zbytek noci se nesl v duchu rušení nočního klidu.

Sobota se pro změnu a pro velký úspěch z minulých Válek vyznačovala pozdním příjezdem jednotek a opožděným začátkem akce ….

V 10.30 byly kostky vrženy a bitva mezi Červenými a Modrými se rozhořela. Intenzita a rychlost, jakou se jednotlivá družstva zhostila svých úkolů, byla ohromující. Červeným se hned na začátku podařilo obsadit sektor Z4 a tím prodloužit frontovou linii Modrých o několik set metrů. Následující 4 hodiny se vedla intenzivní bitva mezi několika družstvy na každé straně o sektory Z8 a Z9. Z tohoto střetu vyšla jako vítěz strana Červených, která díky tomuto vítězství získala rozhodující strategickou výhodu. Souběžně s touto bitvou probíhaly omezené protiútoky na obouch stranách – Modří se pokusili 2x neúspěšně obsadit sektor S3, zatímco Červení postoupili téměř bez boje po jižní straně prostoru a obsadili sektory Z4 a Z1. Po porážce v sektorech Z8 a Z9 přeskupilo velení Modrých většinu družstev do sektorů  Z5 a Z6 a ve spěchu budovalo novou obranou linii. Rozhodující bitva na sebe nenechala dlouho čekat – jednotkám Červených se za velkých ztrát na obouch stranách podařilo po téměř dve hodiny trvajícím intenzivním útoku obsadit kótu „Hamburger Hill“ a tedy i celkově zvítězit. Tímto byl sobotní denní scénář ukončen.

Přes všechnu denní únavu a přes lákání na offzóně otevřeného restaurantu se k noční bitvě přihlásilo 50 bojovníků. Operace probíhala  na kotách S6 a V2 a jejich blízkém okolí za použití pyrotechniky a prostředků pro boj v noci. Celý střet provázel hustý déšť a silný vítr, který ztěžoval činnost jednotek v už tak náročném terénu. Krátce po návratu posledního družstva kolem 03.00 se déšť a silný vítr změnil v lokální orkán – přišli jsme o několik stanů včetně organizátorského zázemí, naštěstí bez ztrát na životech, u některých však s pošramocenou pověstí :-).

Nedělní scénář byl již jen oddechovou přestřelkou těch, kteří přežili sobotní noc v suchu a ve zdraví a měli ještě dostatek sil a odhodlání. Krátce poté jsme začali balit a akci jsme oficiálně ukončili ……

Co může se pokazí …. tak u nás se pokazilo snad i to co nemohlo. Ať už to bylo nepojízdné štábní vozidlo, které jsme právě pro Eurowar pořídili den před akcí, a které nám stihl někdo přes noc zbavit plné nádrže a zároveň šikovně znepojízdnit, páteční problémy s druhým štábním vozidlem, které bylo „zIgorováno :-)“, a další a další jobovky, které se postaraly o zbytky Riggsových vlasů a Jarinových šedin.

Naopak jsme si otestovali nové věci a technické vybavení, se kterými se budete setkávat při dalších našich operacích.

Budeme se těšit na dalších akcích AIRSOFTWARS.