Proběhlé akce

top logo 2 EN copy 

 

BULLET final miniPo nějaké době jsme se rozhodli oživit náš koncept „Project Bullet“. Ten se zabýval speciálními úkoly pro malé jednotky v rámci našich velkých akcí. Na těchto akcích se účastníci BULLETu snažily nepozorovaně plnit úkoly, které většinou neměly s hlavní akcí mnoho společného a jen ji využívaly jako kulisu.

Již loni nás napadla myšlenka vytvořit zvláštní akci pro milovníky operací malých jednotek. Letos jsme tuto myšlenku uvedly do reality … můžete si přečíst, jak to dopadlo.

 

Akce dostala název DARK DAWN – SPECIAL FORCES

 

Proběhla ve dnech 4-6.9. 2015 a byla zaměřena na operace malých jednotek v neznámém prostředí.

K účasti jsme vyzvali výběr jednotek, které se našich akcí pravidelně účastní a o nichž víme, že je akce tohoto typu zajímají.

Nakonec se akce zúčastnilo 41 účastníků z Čech a Německa a trvala 36hodin.

 

S ohledem na pozitivní ohlas účastníků budeme podobné akce organizovat i v budoucnosti.

 

Zajímá Vás takovýto typ akce? Ozvěte se nám. Pokud jste jednotka, která se účastní našich akcí, rádi Vás pozveme. Pokud jste ale tým, který neznáme, bude podmínkou Vaší účasti ověřit si Vaše jednotka funguje na nějaké jiné akci.

 

A nyní ke scénáři … akce byla scénářově zasazena do světa Dark Dawn.

Blízká budoucnost …

Společnost TWC neúnavně pokračuje ve vývoji vojáků budoucnosti, které poprvé nasadila do boje na podzim roku 2021. Jelikož byly její výzkumné laboratoře prozrazeny, byl výzkum na začátku roku 2022 přesunut do jiné oblasti mimo území Irska. Přesnou pozici se spojeneckým silám zatím nepodařilo získat, pouze se předpokládá, že se nalézá v jižní části afrického kontinentu.

Provizorní štáb TWC

Z utajovaného výzkumného střediska odstartoval začátkem září dopravní letoun, který měl nové prototypy bojových obleků převézt do Dublinu. Po cestě byl letoun napaden leteckými silami USA a i přes poměrně silnou leteckou ochranu poskytovanou letectvem Svobodného Irska byl během letecké bitvy dopravní letoun těžce poškozen. Piloti se pokusili nouzově přistát na jednom neobydleném ostrově jihozápadně od Bissau.

Do oblasti míří speciální síly USA, SAFE a také elitní jednotky TWC. Jejich úkol je jasný … získat z trosek dopravního letadla co nejvíce informací ke zbrojním projektům TWC.

 

Hlavní úkoly:

- Získat černou skříňku sestřeleného letadla
- Získat komponenty převážených zbraňových systémů
- Zajistit extrakční oblast a odeslat získané komponenty pryč z ostrova

 

Vedlejší úkoly:

- Zlikvidovat velitele nepřátelských jednotek
- Zajistit dokumentaci a technické vybavení povstalců

DD-SF mapa 

Jednotky SAFE byly v 00:01 vysazeny na předem určená místa TANGO a LIMA. Prvním úkolem bylo se přesunout na bod setkání ZULU. V další části operace se měly přesunout k bodu NOVEMBER, v jehož okolí se nacházela převážná část trosek sestřeleného letadla.

Jednotky TWC po svém vysazení kontaktovaly přeživší posádku sestřeleného letadla a vydaly se do prostoru pátrat po jednotkách nepřítele.

DD-SF

K prvním kontaktům došlo okolo 03:00. Nejdříve jednotky SAFE padly poblíž bodu X-RAY do léčky, ze které se jim podařilo přes několik zraněných uniknout. Následně se jednotky SAFE přeskupily a v odvetném boji byl tým TWC překonán.

V ranních hodinách se jednotky SAFE potkaly na bodu ZULU a společně vyrazily k bodu NOVEMBER. Po cestě došlo ke dvěma kontaktům s jednotkami TWC, během kterých byly jednotky TWC zničeny či rozprášeny. Jednomu týmu TWC se ale během sobotního dopoledne podařilo najít nový model bomby letadla a přepravit jej na provizorní základnu, která se nacházela jižně od bodu UNIFORM.

DD-SF

Od sobotního odpoledne se během konfliktů přestalo SAFE dařit a vycházely z něj vítězně jednotky TWC. TWC ale bylo méně úspěšné při hledání důležitých předmětů. Nepodařilo se jim již nalézt žádný, oproti tomu SAFE zajistila černou skříňku a experimentální dělostřeleckou munici.
V noci ze soboty na neděli se jednotkám SAFE podařilo zjistit polohu provizorní základny TWC a pokusili je ji neúspěšně napadnout.

DD-SF PES tracks

Těsně před koncem operace se několik přeživších členů SAFE pokusilo o extrakci se zajištěnými předměty, ale byly jednotkami TWC odhaleny a zahnány na ústup. Zajištěné předměty se tak SAFE z ostrova dostat nepodařilo.

 

Výsledky

Podle zvolených kritérií byla v plnění úkolů úspěšnější strana SAFE, která své úkoly splnila na 40%, oproti 25% které se podařilo dokončit TWC.

vyhodnocení Special Forces

 

FOTOGALERIE